Červenec 2015

Letní čtení

11. července 2015 v 11:36 | V. |  Čtení
Ahoj! Rozhodla jsem se s Vámi podělit o svůj seznam knih, které hodlám přes prázdniny přečíst. A protože čas neúkvapně běží jdeme rovnou na to! :)

Jsem rozohněná (Ignite me)

První knihou je "Jsem rozohněná" od Tahereh Mafi. Kniha je již třetím a posledním dílem série Roztříštění. Knížku jsem již začala číst a musím říct, že mě naprosto uchvátila jako předchozí dva díly. Jediné co mě opravdu naštvalo bylo, když jsem zjistila, že CooBoo nevydalo poslední dvě kapitoly. Záchranou však je, že nakladatelství si je toho vědomo a tyto kapitoly umístilo na svou stránku, čímž jim chci opravdu moc poděkovat. (http://www.cooboo.cz/doporucujeme/dobrodruzstvi-s-rozohnenou).
Celý příběh je o dívce jménem Juliette, jejíž dotek je smrtelný. Byla vězněm Obnovy, potom byla "loutkou", ale teď už není tou ubrečenou holčičkou a vše bere do svých rukou. Tato série vás zkrátka nenechá vydechnout, všechny tři díly jsou strhující, možná druhý díl je malilinko slabší. Dalším velkým plusem jsou obálky, které se velmi podařily a taky skvěle napsané postavy (Warner). Nápad autorky mě úplně mega (:D) zaujal, celou sérii doporučuji!

Panika (Panic)

Dalé tu máme knihu "Panika" od Lauren Oliver. Kniha mě zaujala hned na první pohled díky úžasné obálce. Podle anotace je zřejmé, že Panika je hra, ve které jde o to nemít strach a už to vypadá zajímavě. Hlavními dvěma postavami jsou Heather a Dogde. Když jsem ještě zabrousila v anotaci, zaregistrovala jsem větu, která mi nabízí podnět k přemýšlení: "Všichni mají nějaký důvod proč hrát." Na příběh se moc těším, knížka si rozhodně najde místo v mém kufru.

Virus (Virals)

Předpředposlední knihou je "Virus" od autorky Kathy Reichs. Autorku jsem dříve vůbec neznala, a to i přesto, že její kniha byla vydána už nějaký ten rok zpátky, avšak teprve teď jsem ji zahlédla v knihovně. Obálka je zajímavá, možná malinko podivná, ale anotace vypadá slibně. Hrdinkou příběhu je čtrnáctiletá Tory, která se právě stěhuje na ostrov Morris v Jižní Karolíně. Zde se seznamuje se skupinkou místních dětí, které sdílejí stejný zápal pro vědu jako ona. Společně potom zachrání štěně vlčáka, ale nakazí se přitom kmenem psího paroviru, který jim pozmění DNA - navždycky. S novými schopnostmi se jim možná podaří vyřešit případ dávné vraždy, avšak nebezpečí číhá všude...
Musím přiznat, že jsem se nejprve lekla, že to bude další knížka o vlkodlacích a něčem podobném, ale po přečtení anotace mě kniha víc než získala na svou stranu. Naopak tady tu proměnu a schopnosti beru jako velké oživení. I tento počin si najde místo v mém zavazadlu - holt vyhodím jedno tričko :D

Selekce (The Selection)

Teď už předposlední knihou je "Selekce". Autorkou tohoto velmi oceňovaného příběhu a série je Kiera Cass.
Opět úžasná obálka, CooBoo nezklamalo. O této knize jsem toho hodně slyšela, především samou chválu, a přitom jsem po přečtení anotace byla trochu rozhozená. Mám moc ráda dobrodružné, detektivní či sci-fi knihy, ale tento počin se tváří jako jedna kniha z "červené" knihovny nebo jak by řekla kamarádka "další cajdák". O to víc mě překvapilo, když jsem se později dozvěděla, že ta samá kamarádka si knihu přečetla a teď je z ní úplně vedle. A tak jsem se rozhodla po ní taktéž sáhnout. Jak už jsem zmiňovala "Selekce" je prvním dílem ze stejnojmenné série s hlavní hrdinkou Americou Singerovou. Této díce přišel dopis s pozváním do Selekce, aby se zúčastnila soutěže o srdce prince Maxona. Jenže ona nechce být královnou, chce být pouze se svou láskou: Aspenem. Nakonec se však rozhodne do soutěže vstoupit a bojovat s 35-ti dívkami. Už teď možná vím, jak celý příběh dopadne, ale i tak se těším. Bude to pro mě zase malinko něco jiného :)

Dalecká generace (Doctor Who)

A poslední knihou je "Dalecká generace" od Nicholase Briggse. Pro mě jako Whoviana byla tato knížka samozřejmost. Autor se do podvědomí fanoušků zapsal tím, že propůjčil svůj hlas Dalekům a také Cybermanům. (Neboli EXTERMINATE vs. DELETE) Příběh se odehrává na Výsluní 349, na jedné z planet Dalecké nadace, která poskytuje domov lidem zasaženým krizí. Doktor však nedůvěřuje místům, kde Daleky považují za dobrodince a rozhodne se Výsluní navštívit navšítvit a zjistit pravdu. Ale musí jednat rychle, na jiné planetě archeologové narazili na nejnebezpečnější technologii ve vesmíru... Už jsem natěšená na další Doktorovskou akci! Doufám, že kniha nazklame. P. S.: viděl někdo trailer na 9. sérii? Co na něj říkáte? Já jednoznačně: BOMBA!Trýznivá krása

10. července 2015 v 18:09 | V. |  Básně
Můj první básnický počin...

Trýznivá krása

Žalostná píseň se rozléhá po hlubokém lese,
krotký pes na bedrech krutý svět nese.
V nekonečné dálce do měkké trávy laň klesá
a v srdi jí smrt radostí plesá.
Už naposledy se k nebi vzpíná,
život v jejích očích
... pohasíná.